side logo

Bio produkce v synergii s přírodou |
50715
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-50715,edgt-core-1.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor-ver-3.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive
 

Bio produkce v synergii s přírodou

Bio jako princip

Pečlivý výběr surovin i obalů

Zajímá nás naše ekologická stopa

Když uvažujeme o minimalizaci vlastní ekologické stopy, můžeme začít postupně, každý sám u sebe, vytvořením osobního hodnotového systému a světového názoru týkajícího se vztahu člověka a přírody, jimiž se člověk řídí při každodenním rozhodování, zaměřením se na vlastní každodenní spotřebu a její důsledky.

Používáme suroviny i obaly pokud možno lokálního charakteru, s přednostním původem v Evropě (Rakousko, Itálie, Řecko). Řešíme charakter obalů a postupně měníme veškeré obalové materiály za biopolymery aj. materiály z obnovitelných zdrojů původem z Evropy (Rakousko).

Co znamená označení B.I.O.?

Respekt, ochrana & bezpečnost

Be Independent Organic/ Boost Independent Organic nastavuje nejvyšší standardy v oblasti výroby a distribuce kosmetiky, potravin, osiv, včetně vztahů mezi výrobci a zákazníky, které spojuje myšlenka udržitelného ekologického hospodaření a sociální ekologie.

Veškeré suroviny jsou zpracovávány co nejčerstvější, za dodržování přísných standardů kvality. Kontrola kvality probíhá při vstupu surovin do výroby, skladování, zpracování, transportu a skladování výsledných produktů. Pomocné kosmetické suroviny jsou převážně kokosového původu nebo z produkce palmového oleje s certifikací (RSPO certfikace – Roundtable on Sustainable Palm Oil).

Okruhy používaných kosmetických surovin

Naturally provided

Přírodního původu

  • dodržujeme nejvyšší standardy kvality a čerstvosti
  • nejčastěji používané suroviny: Olivový olej extra panenský*, Konopný olej extra panenský* – lisovaný za studena z konopných semen, Kokosový olej za studena lisovaný*, Bambucké máslo*, Mandlový olej, Jojobový olej)

*certifikovaná bio produkce z malých ekologických farem

Naturally derived

Přírodního původu s možnými fyzikálními či chemickými úpravami pro vhodnější kosmetické vlastnosti

  • surfaktanty, emulgátory a modifikátory viskozity původem z kokosového oleje či udržitelné produkce palmového oleje s certifikací
  • Hydrogenovaný řepkový olej = Hydrogenated Rapeseed Oil = Rapeseed Wax, Cetyl Alcohol,..

Mineral provided

Minerálního původu

  • ZnO (bez nanočástic)
  • Vazelína (pro kosmetické a farmaceutické použití)**
  • Carbomery***
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.